Valentin Mihăilă a marcat, însă Parma a fost eliminată de Lazio din Cupa Italiei

22 ianuarie 2021 15:50   Fotbal intern

Titularizat la Parma, Valentin Mihăilă (20 de ani) a marcat un gol pentru această formație în confruntarea pierdută (1-2) cu Lazio Roma, în Cupa Italiei.

Prezent pe teren până în minutul 90+2, fostul jucător al Universității Craiova a înscris în minutul 83. Pentru Lazio au marcat Parolo (min.  23) şi Colombi (min.  90 - autogol).La  formaţia din Roma, Ştefan Radu a fost rezervă. Același statut l-a avut și Reinaldo Radu la Parma.Vlad Mihăilă s-a transferat la gruparea italiană toamna trecută, iar de atunci a bifat patru meciuri pentru aceasta, dintre care trei în Serie A. În urma acestei victorii, Lazio s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei, fază în care va înfrunta pe Atalanta Bergamo, în 27 ianuarie.Celelalte trei confruntări din sferturile  de finală vor fi Inter Milano – AC Milan (26 ianuarie), Juventus – Spal (27 ianuarie) și Napoli – Spezia (28 ianuarie).