VIDEO Arbitrul Colţescu, acuzat de petrolişti că i-a furat în meciul cu CFR

1 septembrie 2014 12:41   Fotbal intern

Petrolul a fost învinsă pe teren propriu, 2-1, de către CFR, dar arbitrul Sebastian Colţescu a fost arătat de gazde ca fiind principalul vinovat pentru eşec. "Lupii" au avut doi eliminaţi, iar fanii le-au cerut jucătorilor să iasă de pe teren.

Teixeira '81 şi Geraldo '84 au văzut cartonaşele roşii. Primul, după ce a fost eliminat, extrem de nervos, a încercat să-l bată pe Colţescu, fiind stăpânit cu greu de Geraldo şi Gerson. După ce a ieşit de pe teren, Teixeira i-a dat tricoul arbitrului de rezervă: "Joacă tu, mă!", i-a strigat jucătorul.

După ce CFR Cluj a marcat al doilea gol, în minutul 85, publicul a cerut echipei Petrolul să iasă de pe teren. Un minut mai târziu, asistentul Mircea Orbuleţ a fost luat la ţintă de către suporteri. Colţescu a întrerupt meciul şi le-a cerut organizatorilor să facă un apel ca publicul să nu mai arunce cu obiecte.