VIDEO Ce nebunie! Bătăi ca-n filme în derby-ul Israelului

4 noiembrie 2014 11:25   Fotbal intern

Hapoel Tel Aviv - Maccabi Tel Aviv, marele derby al campoionatului din Israel, a fost întrerupt cu puţine minute înainte de pauză din cauza unor incidente teribile produse chiar pe teren.

Totul a pornit de la golul egalizator marcat de oaspeţi din penalty prin Zahavi. Acesta din urmă i-a provocat pe fanii lui Hapoel, unul dintre aceştia reuşind să intre pe gazon. Au urmat scene desprinse din luptele de K1 între fotbalistul lui Maccabi şi suporterul gazdelor.

Pentru că a răspuns provocărilor, Zahavi a fost eliminat, fapt care a sporit tensiunea.

Meciul s-a reluat doar pentru câteva minute pentru că fanii dezlănţuiţi ai lui Hapoel au intrat dion nou în spaţiul de joc pentru a se răfui cu adversarii. Ca urmare, meciul a fost abandonat definitiv la scorul de 1-1.