VIDEO CFR a câştigat derby-ul Clujului cu un gol marcat în prelungiri

30 septembrie 2014 10:33   Fotbal intern

Formaţia CFR Cluj a învins, luni seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Universitatea Cluj, în ultimul meci al etapei a IX-a a Ligii I, în care unicul gol a fost marcat în minutul 90+4.

Derby-ul oraşului Cluj s-a jucat de la egal la egal doar 35 de minute. Apoi, camerunezul Justin Mengolo a primit al doilea avertisment şi şi-a lăsat echipa în zece oameni. De aici până la final, CFR a dominat copios, în timp ce Universitatea a încercat să păstreze remiza albă. Iar elevii lui George Ogăraru păreau că şi-au atins scopul până când partida a intrat în cel de al patrulea şi ultimul minut al prelungirilor.

Atunci, la o fază care nu anunţa nimic, un balon a fost aruncat în careul oaspeţilor. Mingea l-a lovit în cap pe Muşat, a ricoşat până la Tiago Lopes al cărui şut aproape ratat a fost deviat în poarta nefericitului Veselovsky de un apărător al lui „U“. Reuşita din ultima fază a aruncat Gruia în aer, Miriuţă şi elevii săi reacţionând de parcă au cucerit titlul.

Vezi AICI reuşita din minutul 90+4 a celor de la CFR Cluj!