VIDEO / Portarul Florin Raț a marcat în minutul 90+8 și a adus egalul pentru Hunedoara

26 octombrie 2020 14:34   Fotbal intern

Programat în runda cu numărul 7 din Seria 9 a Ligii a 3-a din România, meciul dintre CS Hunedoara și CSO Cugir a avut un final dramatic. Condusă (2-3) formația gazdă s-a aruncat în atac, iar portarul ei a izbutit o egalare de senzație în ultima secundă a meciului.

Venit în careul oaspeților, Florin Raț a reluat balonul în plasa porții adverse cu o lovitură de cap.  Faza s-a petrecut în minutul 90+8. Iar reușita portarului hunedorean a stărnit o bucurie imensă pe stadion.Celelalte goluri ale confruntări au fost izbutite de Andrei Vasinc (min. 66), Flavius Iacob (min. 69), respectiv Paul Păcurar (min. 11), Tudor Șaucă (min. 49) și Vitinha (min. 89, penalty).