Meciul cu cele mai multe goluri de la Cupa Mondială 2018

23 iunie 2018 18:47   Fotbal internațional

Așa cum era de așteptat, meciul dintre Belgia și Tunisia, din etapa a doua a grupei G de la Cupa Mondială 2018, a fost unul cu multe goluri. S-au marcat 7...

Reprezentativa Belgiei este aproape de calificarea în optimile Cupei Mondiale, după ce a învins, sâmbătă, la Moscova, cu scorul de 5-2 (3-1), selecţionata Tunisiei, în etapa a doua a grupei G. Romelu Lukaku şi Eden Hazard au marcat de câte două ori pentru belgieni. Lukaku a marcat în minutele 16 şi 45+3, iar Hazard în minutele 6 (penalty) şi 51. Al cincilea gol al belgienilor a fost marcat de Michy Batshuayi, în minutul 90. Pentru Tunisia au înscris Bronn (18) şi Khazri (90+3).

În celălalt meci al grupei se vor întâlni, duminică, Anglia şi Panama.

Belgia a acumulat şase puncte şi este ca și calificată în optimi, în timp ce Tunisia este aproape de eliminare.