Cu fundurile astea sexy au făcut avere

28 mai 2015 22:30
Ultima actualizare:
Fotomodelele Ghenea, Menghia și Peneacă au dat jos textila în filme, reclame și ședințe foto

Mădălina Ghenea, Alice Peneacă şi Catrinel Menghia au demonstrat că şi româncele cu care Mama Natură a fost generoasă se pot îmbogăţi din modelling.

Numele năbădăioasei Mă­­dălina Ghenea (25 de ani)  a fost pe buzele tuturor, săptămâna trecută, la Festivalul de la Cannes, după ce românca a pozat nud pe afişul filmului italian „Youth/ Tinereţea“, în care e ”Miss Univers”. Are o avere estimată la peste un milion de euro. Recent, ea pare că a pus gheara pe Lewis Hamilton, pilot de Formula 1.

Şi Alice Peneacă (23 de ani), iubita producătorului de film Bobby Păunescu, a  reuşit să strângă peste 250.000 €, din contracte. A pozat şi pentru Revista Elle, la fundul gol.

Cât o priveşte pe ieşeanca Catrinel Menghia (28 de ani), se poate lăuda cu o avere de peste 700.000 €, în 13 ani de activitate. A fost căsătorită cu fotbalistul Massimo Brambati, iar acum e cu Massimiliano Di Lodovico, producător de film.

Mai multe