Jucătoarele de rugby de la Oxford au pozat dezbrăcate

4 decembrie 2015 10:41
Ultima actualizare:
Una dintre frumuseţile din echipă

Fetele din echipa de rubgy a Universităţii Oxford vor avea un meci important cu formaţia similară a Universităţii Cambridge la data de 10 decembrie. Dar, pâă la derby, printre antrenamente, ele şi-au delectat fanii printr-un calendar sexy.

Sportivele sunt goale, având doar ciorapii şi pantofii de sport. Părţile intime sunt acoperite cu mâinile, dar din imagini se "înţelege" tabloul complet.

Sportivele au detentă

Fotografiile pentru calendarul sexy din 2016 le arată pe fete în diferite ipostaze inspirate de pe terenul de rugby.

Şi banca de rezerve are cu ce se lăuda

Ele au realizat acest pictorial pentru a strânge bani pentru organizaţia caritabilă Beat, instituţie ce ajută persoanele afectate de tulburări de alimentaţie.

La grămadă

Un calendar costă 10 lire sterline şi din această sumă se va dona câte o liră pentru campania Mind Your Head a Universităţii Oxford, care se ocupă cu promovarea informaţii legate de sănătatea mintală.

Sportivele au fost încântate de proiect şi au anunţat că s-au distrat foarte mult la şedinţa foto, dar şi că au suferit destul de rău de frig.

S-au "încălzit" înainte de antrenament

S-au
Mai multe