#Exclusiv Click!

Fiica Liviei Graur a terminat anul cu 10 pe linie: „E olimpică!”. Cum se gândește s-o premieze mama ei, vara aceasta?

18 iunie 2026 5:00

Vedeta Prima TV Livia Graur se mândrește cu fiica ei, Renata, care este eminentă la învățătură. Iată cu ce note a putut să termine clasa a 6-a fiica prezentatoarei de la Prima TV! O așteaptă un cadou pe măsură de la mama ei. 

Renata, fiica prezentatoarei TV Livia Graur, a devenit deja o adolescentă care o va întrece în curând în înălțime pe mama ei, pentru că practică și tenisul la Academia lui Ion Țiriac.

Face 13 ani în luna august și a reușit să-și surprindă mama și anul acesta, terminând clasa a 6-a cu 10 pe linie. 

„Sunt cea mai mândră mămică din lume! Fetița mea a terminat clasa a 6-a cu 10 pe linie și a luat și anul acesta premiul I! Nu e puțin lucru, ținând cont că își gestionează absolut singură tot ce ține de școală. Este un exemplu de seriozitate, dedicare, perseverență și dorința de a fi cea mai bună”, a spus Livia Graur pentru Click!

„Sunt norocoasă să am un asemenea copil”

Fiica vedetei de la Prima TV este olimpică la Limba Română și va primi și anul viitor bursă de performanță. 

„Sunt norocoasă să am un asemenea copil, care își planifică cu minuțiozitate programul, astfel încât să se ocupe de școală, de antrenamentele de tenis și de multe alte activități extra pe care le are. Uneori mă surprinde și pe mine cât  este de organizată. A reușit, așadar, să aibă numai 10 în clasa a 6-a, este olimpică la Limba Română,  iar pentru meritele ei va primi și anul viitor bursa de performanță”, a mai declarat vedeta, pentru Click!

Acum, Livia Graur se gândește cum să-și premieze la rândul ei fiica pentru performanțele ei la învățătură.  

„Desigur că încerc să o răsplătesc în fiecare zi pentru performanțele ei. Și, pentru că are <<microbul călătorului>>, la fel ca mine, sigurele cadouri pe care și le dorește atunci când e întrebată, sunt… biletele de avion și o nouă destinație de descoperit. Am fost, până acum, anul acesta, la Praga și la Budapesta. 

Urmează Grecia, o vacanță binemeritată, cu relaxare, apă, mare, soare și multe preparate delicioase. Nu ne oprim aici, pentru că urmează ziua ei și va trebui să găsesc încă un loc deosebit în care să petrecem. În ultimii ani, atât eu cât și Renata ne-am petrecut zilele de naștere în destinații frumoase. 

Ne încarcă mult călătoriile, adorăm să descoperim locuri noi, culturi diferite, să gustăm din preparatele locale și să vizităm obiective istorice”, a mai spus Livia Graur, pentru Click!

Mai multe