Mihai Constantinescu a murit cu o mare durere în suflet: „A fost o problemă de sănătate, a mea”

Ultima actualizare:

Simona Secrier, femeia care i-a stat alături lui Mihai Constantinescu până la ultima suflare, își amintește cu drag și dor de regretatul artist. Împreună au trăit o frumoasă poveste de dragoste, însă au avut un mare vis neîmplinit.

Văduva lui Mihai Constantinescu face dezvăluiri dureroase - Foto: colaj Click!
Văduva lui Mihai Constantinescu face dezvăluiri dureroase - Foto: colaj Click!

Mihai Constantinescu s-a stins din viață pe 29 octombrie 2019, la vârsta de 73 de ani, lăsând în urma sa multă durere în inimile apropiaților, și a persoanelor care l-au iubit. După șase ani de la moartea acestuia, Simona Secrier face dezvăluiri dureroase despre motivul pentru care ea și regretatul artist nu au putut deveni părinți. 

Simona Secrier și Mihai Constantinescu nu și-au îndeplinit visul de a deveni părinți 

În emisiunea online a Corneliei Ionescu, văduva lui Mihai Constantinescu a mărturisit că și-au dorit să devină părinți, însă această dorință nu s-a putut realiza din cauza anumitor probleme de sănătate pe care ea le-a întâmpinat. 

De asemenea, cei doi au luat în calcul adopția, însă nici acest proces nu s-a putut concretiza. 

„Am vrut să avem copiii noștri, am fi vrut să avem copiii noștri, dar a fost o problemă de sănătate, a mea. Și nu s-a împlinit acest vis al nostru. Este un gest enorm, un gest foarte frumos să poți să înfiezi un copil. Noi, până la urmă, n-am reușit să facem lucrul acesta, crezând că problemele mele se vor rezolva, dar nu, pe cale naturală”, a mărturisit Simona Secrier, în emisiunea Online Story by Cornelia Ionescu.

„Acum mai am pisicuța noastră. Am tot avut animăluțe” 

Simona Secrier și-a acceptat destinul și în prezent își găsește alinare în animalele de companie, având o pisică ce îi amintește de toate momentele frumoase petrecute alături de Mihai Constantinescu. 

„Așa a fost să fie. Și acum mai am pisicuța noastră. Am tot avut animăluțe. Nici nu îmi imaginez viața fără animăluțe. De mică am avut animăluțe în casă. Da. Este inevitabil. La un moment dat te desparți, așa cum te desparți de cei dragi. Te desparți și de aceste ființe care fac parte din familie și suferi. Asta este. Pisicuța încă o mai am”, a adăugat văduva artistului.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
image jpeg
netflix depositphotos1 jpeg
Mikaela Albu și Mihai Albu   Silviu Covaci jpg
Banner Marina Voica
banner survivor jpg
napalm girl wikipedia jpg
irina rimes png
Filmul care a cucerit topul Netflix, foto Shutterstock jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net