Bernadette Szocs s-a calificat în optimile de finală ale Campionatului Mondial

Ultima actualizare:

    Bernadette SzocsFOTO: EPA
Bernadette SzocsFOTO: EPA

Bernadette Szocs este singura româncă ajunsă în optimile de finală ale Campionatului Mondial de tenis de masă. Ea a produs surpriza în 16-imi.

La Campionatul Mondial de tenis de lasă de la Houston, Bernadette Szocs face furori în proba individuală feminin. Ea a învins-o cu scorul de 4-1 pe a 14-a jucătoare a lumii, Jihee Jeon, din Coreea de Sud, sfertfinalistă la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

În optimi, Bernadette va juca împotriva japonezei Kasumi Ishikawa.

Cealaltă româncă ajunsă în 16-imile de finală, Andreea Dragoman, a fost învinsă cu scorul de 4-2 de thailandeza Suthasini Sawettabut.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Istvan Kovacs (EPA) jpg
Uruguay Capul Verde, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Campionatul Mondial (EPA) jpg
Minge fotbal (Sportpictures) jpg
Record asistenta la Campionatul Mondial 2026, peste 3,6 milioane de spectatori, pana la terminarea grupelor (EPA) jpg
Leo Messi (EPA) jpg
Cehia Africa de Sud, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Canadianul Ismaël Koné, accidentat de jucatorul lui Qatar, Assim Madibo, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
image
image