"Canibalul" a fost amendat cu 7.000 de euro

"Canibalul" a fost amendat cu 7.000 de euro

Ultima actualizare:

    rugby
rugby

Jucătorul francez de rugby Sebastien Bisciglia a fost amendat cu 7.000 de euro. În urmă cu un an, componentul echipei Aic-en-Provence şi-a muşcat un adversar!

Mike Tyson are un succesor în persoana talonerului Sebastien Bisciglia. În octombrie 2008, echipa sa, Aix-en-Provence, care evoluează în liga a doua din Franţa, a câştigat cu 21-9 meciul cu Marseille Vitrolles. Întâlnirea a contat pentru Federale 1.

De bucurie că obţinuse o victorie importantă, care mai apoi avea să cântărească greu în lupta pentru promovare, rugbystul de 25 de ani l-a muşcat de piciorul drept pe pilierul David Vaudaine! Cum era şi normal, acesta din urmă a depus plângere şi "canibalul" a fost amendat. Decizia a fost dată astăzi.

Cel supranumit "Bibi" este obligat să îi plătească victimei sale 4.000 de euro ca daune morale şi 1.500 de euro drept... prejudiciu estetic.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Kevin Keegan selectioner Anglia   Getty jpg
fani u cluj foto Cristian Cosma jpg
banner rafaela pestritu shakira png
Leo Messi si Lamine Yamal, dupa finala de la Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
image png
Fabian Ruiz  stanga , finala de la Campionatul Mondial 2026, Spania Argentina (EPA) jpg
familia maruta jpg
Ferran Torres, nationala Spania, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
image
image