Mark Webber a fost cel mai rapid în a doua "repriză" de antrenamente

Ultima actualizare:

    Mark Webber s-a aruncat într-un bazin după victoria de la Monte Carlo
Mark Webber s-a aruncat într-un bazin după victoria de la Monte Carlo

Red Bull a încheiat prima zi a antrenamentelor de la Silverstone aşa cum o începuse. Iar dacă prima sesiune l-a avut în prim-plan pe Sebastian Vettel, în cea de-a doua a strălucit colegul acestuia, Mark Webber.

Australianul a reuşit chiar să stabilească un timp-record pentru acest circuit: 1:31,234. El i-a devansat pe Fernando Alonso (+0,392), Sebastian Vettel (+0,641), Felipe Massa (+0,865), Nico Rosberg (+0,932) şi pe Michael Schumacher (+1,426).

Este de semnalat că monoposturile McLaren, care au evoluat pe "teren propriu" au terminat abia pe locurile 8 şi 13.

Astăzi, la ora 12.00, se desfăşoară ultima sesiune a antrenamentelor libere.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Cehia Africa de Sud, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Canadianul Ismaël Koné, accidentat de jucatorul lui Qatar, Assim Madibo, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Neymar, Brazilia Scotia, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
DSC 1043 jpg jpeg
Didier Deschamps si Kylian Mbappe (EPA) jpg
Thomas Partey (EPA) jpg
Cristiano Ronaldo, Portugalia, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Erling Haaland (EPA) jpg
image
image