Nadia Comăneci le transmite un mesaj tuturor românilor: ”Să ne spălăm foarte des şi foarte bine pe mâini!”

Ultima actualizare:

    Nadia le cere românilor să se protejeze pe ei și pe cei apropiațiFoto: Guliver / GettyImages
Nadia le cere românilor să se protejeze pe ei și pe cei apropiațiFoto: Guliver / GettyImages

Supranumită ”Zeița de la Montreal”, Nadia Comăneci a postat un mesaj pe Twitter în care îi îndeamnă pe români să respecte recomandările autorităţilor cu privire la coronavirus. Mai exact, să se spele des pe mâini şi să evite locurile aglomerate.

Aflată în SUA, Nadia a precizat că fiecare persoană are o mare responsabilitate şi că virusul poate fi combătut “doar împreună”. Iată mesajul: “Acum este un moment extrem de important şi fiecare avem o mare responsabilitate faţă de noi, faţă de familie, faţă de cei dragi şi faţă de cei din jurul nostru. Să ne spălăm foarte des şi foarte bine pe mâini şi să evităm locurile aglomerate. Doar împreună putem combate acest virus. Vă doresc multă, multă sănătate”, a spus marea campioană a gimnasticii.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
Kone targa jpg
Yoane Wissa, Congo, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Istvan Kovacs (EPA) jpg
Anglia Croatia (EPA) jpg
Cristiano Ronaldo (EPA) jpg
Cristiano Ronaldo (EPA) jpg
Kylian Mbappe si Erling Haaland, Campionatul Mondial (EPA) jpg
image
image