Oprim "tancurile" ruseşti?

Oprim "tancurile" ruseşti?

Ultima actualizare:

    Oana Manea e una  dintre jucătoarele de  bază ale româncelorFOTO: Mediafax
Oana Manea e una dintre jucătoarele de bază ale româncelorFOTO: Mediafax

Pentru a se califica în Final Four-ul Ligii Campionilor, handbalistele de la CSM au o misiune aparent imposibilă, în faţa „tigroaicelor” stând cea mai în formă grupare din Europa.

Pe hârtie, şansele ca CSM Bucureşti să treacă de sferturile de finală în competiţia supremă a Bătrânului Continent sunt minime. Calificată de pe locul patru în una dintre grupele principale, campioana României a dat peste câştigătoarele celeilalte serii, rusoaicele de la Rostov. Azi, în Sala Polivalentă din Capitală, CSM va înfrunta o adevărată „sperietoare”. Asta pentru că echipa din oraşul Rostov-pe-Don n-a pierdut nici un meci în actualul sezon, având 19 victorii consecutive în campionatul Rusiei şi un bilanţ incredibil în Liga Campionilor (11 succese şi un egal în 12 partide).

Dacă rusoaicele au venit la Bucureşti cu întreg arsenalul, inclusiv „tancurile” Ilina şi Şimkute (golgheterele echipei), fetele de la CSM au numeroase probleme de efectiv, în special în ofensivă. „Ştiu exact cum va juca Rostov şi cum va pune presiune pe noi. Ne vom baza pe apărare. Indiferent de rezultatul din tur, calificarea se va decide în al doilea meci”, a declarat antrenorul bucureştencelor, danezul Kim Rasmussen. Returul e programat sâmbăta viitoare, în Rusia.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
banner rafaela pestritu shakira png
Leo Messi si Lamine Yamal, dupa finala de la Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
image png
Fabian Ruiz  stanga , finala de la Campionatul Mondial 2026, Spania Argentina (EPA) jpg
familia maruta jpg
Ferran Torres, nationala Spania, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Spania, campiona mondiala din 2026 (EPA) jpg
image png
image
image