Simona Halep, relaxare în Herăstrău

Ultima actualizare:

    Simona Halep, in Parcul HerastrauFOTO: Instagram
Simona Halep, in Parcul HerastrauFOTO: Instagram

Simona Halep adoră plimbările, iar la începutul acestei săptămâni a ales Parcul Herăstrău la loc de promenadă.

Ajunsă în țară după periplul american de la Indian Wells și Miami încheiat cu revenirea pe locul 2 în lume, Simona Halep are parte de câteva zile fără tenis. Românca a ieșit la plimbare în parcul Herăstrău, nu departe de ”Stejarii”, complexul rezidențial în care locuiește de câțiva ani și unde, așa cum spune ea mereu, se simte acasă. Este de așteptat ca în zilele următoare Simona să plece și la adevărata ei casă, din Constanța, acolo unde este în largul ei cu adevărat. După cum se pare, Simonei i-a plăcut mult ieșirea în parc, postând imaginea aceasta de pe malul lacului pe care, după cum puteți vedea, se antrenau caiaciștii. Cel mai probabil săptămâna viitoare ea își va relua antrenamentele, de data aceasta pe zgură, pentru că aceasta este suprafața pe care se vor disputa nu doar meciurile din turneele WTA care urmează, dar și cele din semifinala Fed Cup, cu Franța, de la Rouen. Acestea vor avea loc în zilele de 20 și 21 aprilie.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Minge fotbal (Sportpictures) jpg
Record asistenta la Campionatul Mondial 2026, peste 3,6 milioane de spectatori, pana la terminarea grupelor (EPA) jpg
Leo Messi (EPA) jpg
Cehia Africa de Sud, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Canadianul Ismaël Koné, accidentat de jucatorul lui Qatar, Assim Madibo, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Neymar, Brazilia Scotia, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
DSC 1043 jpg jpeg
Didier Deschamps si Kylian Mbappe (EPA) jpg
image
image