euro 2016

Ultima actualizare:
Google Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

    Mergim Mavrajfoto: arhivă personală
Mergim Mavrajfoto: arhivă personală

Adversara din grupa noastră la Campionatul European 2016, Albania, se confruntă cu o problemă mai puţin obişnuită. Un fotbalsit musulman nu a vrut să pozeze cu tricoul de joc fiindcă pe echipament e numele unei companii de bere, sponsorul oficial al naţionalei.

Fundaşul central Mergim Mavraj, om de bază al echipei, inclusiv în ultimele două amicale cu Qatar (3-1) şi Ucraina (1-3), nu a vrut să apară cu tricoul pe care scrie numele companiei ce sponsorizează echipa. "Este haram (n.r. – interzis potrivit legii islamice) să fac reclama asta", a anunţat Megim, în timp ce oficialii de la "Birra Peja", firma producătoare de bere din Kosovo, au spus că e o problemă a federaţiei.

Până când situaţia se va rezolva, reprezentanţii companiei au creat o reclamă, mesajul fiind: "Special pentru tine, Migratorule!", aluzie la faptul că Mergim se traduce prin cuvântul migrator.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Cristi Chivu FOTO AFP
Universitatea Craiova (Sportpictures) jpg
Cristi Chivu (EPA) jpg
Cristi Chivu si Internazionale Milano (EPA) jpg
Cristi Chivu (EPA) jpg
Universitate Craiova Universitatea Cluj (Sportpictures) jpg
Universitatea Craiova Universitatea Cluj (Sportpictures) jpg
Cristiano Ronaldo (EPA) jpg
image
image