A pedalat 3.600 km pentru Ronaldo

Ultima actualizare:
Google Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

    Portughezii aşteaptă  ca Ronaldo să-i  ducă în finală
Portughezii aşteaptă ca Ronaldo să-i ducă în finală

Dragostea suporterilor pentru echipa favorită nu are limite. A demonstrat-o şi Jorge Franco, un lustian care a plecat într-o călătorie de 7 săptămâni “dotat” doar cu un rucsac şi o bicicletă.

Cursa istovitoare a pornit în oraşul Palmela, situat lângă capitala Portugaliei, Lisabona, şi a continuat până în Polonia, mai exact la Opalenica, acolo unde Cristiano Ronaldo şi compania şi-au stabilit cartierul general în timpul EURO.

Distanţa a fost de 3.600 km, un drum obositor şi dacă îl parcurgi cu avionul. Franco a vrut prin acest gest să-şi arate ataşamentul faţă de echipa naţională a ţării sale şi mai ales faţă de idolul său, Cristiano Ronaldo. Interesant este faptul că elevii lui Bento vor debuta în această competiţie contra Germaniei, partida fiind programată sâmbătă în Ucraina, la Lvov, iar ciclistul nu a anunţat dacă va parcurge şi distanţa până acolo, 737 de kilometri, tot pe bicicletă, sau dacă la finalul Campionatului European se va îndrepta spre casă tot pedalând.

Din păcate pentru suporterul respectiv sejurul s-ar putea să dureze foarte puţin pentru că Portugalia se află în "grupa morţii" cu Germania, Danemarca şi Olanda. În plus, lusitanii nu au arătat o formă prea bună şi a pierdut sâmbătă ultimul amical înaintea EURO, contra Turciei, 1-3.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Stadionul Steaua (Sportpictures) jpg
FCSB (Sportpictures) jpg
Bayern Munchen Paris Saint Germain (EPA) jpg
Parc Drumul Taberei terenuri jpg
Neymar (EPA) jpg
Aryna Sabalenka si Jannik Sinner (EPA) jpg
Mikel Arteta (EPA) jpg
Cristi Chivu (FOTO Facebook, Inter) jpg
image
image