Accidentare HORROR! Căpitanul Ţării Galilor şi-a perforat un plămân

Ultima actualizare:

    Ashley Williams s-a accidentat în amicalul cu Mexic
Ashley Williams s-a accidentat în amicalul cu Mexic

Marţea trecută, la Los Angeles (SUA), Ashley Williams a părăsit după numai 20 de minute meciul amical pe care naţionala Ţării Galilor l-a încheiat la egalitate, 0-0, cu Mexic.

După un contact aparent banal cu Chicharito Hernandez, fotbalistul echipei engleze Everton părea să aibă o accidentare uşoară, dar a fost contrazis de verdictul medicilor. La analize, s-a constatat că Williams şi-a fracturat două coaste, dar în acelaşi timp, a suferit o perforaţie la plămâni, fapt care a provocat un colaps pulmonar.


    Ashley Williams, pe patul de spital
Ashley Williams, pe patul de spital

Ştirea a fost dată chiar de pe patul de spital de către jucătorul de 33 de ani, care a postat şi o fotografie sugestivă pentru suferinţa prin care a trecut. „Vreau să le mulţumesc doctorilor care m-au operat şi sper să mă întorc cât mai repede acasă”, a scris căpitanul naţionalei galeze pe pagina sa de Facebook. Culmea, Ashley Williams abia revenise pe teren după o pauză de trei luni cauzată de o altă accidentare.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Gica Hagi alaturi de staff jpg
Nadia paralele montreal 1976 jpg
Florin Pirvu dedica victoria sotiei decedate jpg
Gigi Becali e pe lista neagră a stiliștilor foto: Facebook
sorana cirstea bucurie jpg
PSG castigatoare Liga Campionilor jpg
Nadia Comaneci presedinte Nicusor Dan jpg
GALA OFICIALA  NADIA COMANECI   50 ANI DE LA PRIMA NOTA DE 10 00  (29 05 2026) (1) jpg
image
image