Andone şi-a luat revanşa

Ultima actualizare:

    Ioan Andone
Ioan Andone

Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce şi-a luat revanşa în faţa formaţiei Gaz Metan Mediaş.

„Câinii” au învins cu scorul de 3-1 pe terenul celor care i-au învins, în urmă cu zece zile, cu 4-0, în Liga 1. La finalul partidei, antrenorul Ioan Andone l-a atacat de la distanţă pe arbitrul Alexandru Tudor, cel care la înfrângerea din campionat i-a dezavantajat clar pe bucureşteni. „Ne dă un entuziasm că am reuşit să-i blocăm, după ce Gazul a dat nouă goluri în ultimele două meciuri. Nu mi-a fost frică de acest meci pentru că ştiam că e şi o revanşă a jucătorilor, după ce acum zece zile am luat patru goluri pe nedrept. Dacă era Tudor astăzi, poate la fel păţeam”, a declarat Andone.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Istvan Kovacs (EPA) jpg
Uruguay Capul Verde, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Campionatul Mondial (EPA) jpg
Minge fotbal (Sportpictures) jpg
Record asistenta la Campionatul Mondial 2026, peste 3,6 milioane de spectatori, pana la terminarea grupelor (EPA) jpg
Leo Messi (EPA) jpg
Cehia Africa de Sud, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Canadianul Ismaël Koné, accidentat de jucatorul lui Qatar, Assim Madibo, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
image
image