Astra lui Edi Iordănescu n-a pierdut de 7 meciuri

Ultima actualizare:

    Edi Iordănescu are ca obiectiv locurile 1-5 la Astra
Edi Iordănescu are ca obiectiv locurile 1-5 la Astra

Cu un lot de jucători decimat de plecări şi cu un antrenor nou, Astra Giurgiu era la începutul sezonului o candidată certă la retrogradare.

Iată însă că echipa lui Edi Iordănescu a reuşit să facă minuni în primele nouă runde, pierzând un singur meci şi ajungând în zona podiumului. Victoria de la Botoşani (3-1) a consemnat pentru Astra al şaptelea meci consecutiv fără înfrângere în Liga I. „Nu e uşor să începi de la zero, eu mi-am asumat acest proiect. Trebuie să rămânem echilibraţi. Avem ca obiectiv reconstruirea echipei”, a ţinut să precizeze Edi Iordănescu.

„Sunt mulţi jucători cu salarii sub 4.000 de euro, iar conducerea s-a ţinut de cuvânt cu tot ce ne-a promis până acum. Contează foarte mult aceste detalii”, a completat tehnicianul Astrei.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Diego Maradona (EPA) jpg
Cristi Chivu (EPA) jpg
Dinamo Universitatea Craiova, Cupa Romaniei (Sportpictures) jpg
David Popovici (Sportpictures) jpg
Ceremonia Campioanelor, Gimnastica, Deva (Facebook) jpg
Sorana Cirstea (EPA) jpg
Mirel Radoi (Gaziantep Facebook) jpg
Cristi Chivu (EPA) jpg
image
image