Budescu, după ce a primit două penalty-uri cadou: "Mai meritam încă 4!"

Ultima actualizare:

    Mijlocaşul impresionează prin talentul său, dar dezamăgeşte prin tupeul nesimţitFoto Click!
Mijlocaşul impresionează prin talentul său, dar dezamăgeşte prin tupeul nesimţitFoto Click!

Astra a învins ACS Poli Timişoara cu 4-1 în turul semifinalelor Cupei României, dar centralul Adrian Comănescu a comis-o grav de două ori.

Acesta le-a acordat gazdelor două lovituri de pedeapsă după căderi teatrale ale lui Constantin Budescu, ambele fiind transformate de mijlocaş. La final, după ce oaspeţii luaseră foc pe central pentru greşelile comise, beneficiarul a ţinut nasul pe sus şi n-a dat impresia că regretă ceva, ba dimpotrivă! "Am fost atins la ambele penalty-uri. Cred că am mai avut vreo patru penalty-uri. Dacă vă uitaţi în acest play-off, s-au acordat lovituri de pedeapsă foarte uşor împotriva noastră. Avem o singură victorie în play-off şi e ruşinos. Acum ne uităm la lupta la titlu: favorite sunt Steaua şi Viitorul, dar şi Dinamo poate să intre în luptă dacă învinge etapa următoare pe Steaua. Un meci frumos, spectaculos, zic eu că puteam marca mai multe goluri. Este bine şi aşa, sperăm să ajungem în finală. Încă am emoţii, pentru că Timişoara e echipă bună. Azi au jucat mai slab şi de aceea aş fi dorit să avem un avantaj mai mare, pentru a nu avea emoţii", a declarat Budescu, şocând pe toată lumea.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Cehia Africa de Sud, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Canadianul Ismaël Koné, accidentat de jucatorul lui Qatar, Assim Madibo, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Neymar, Brazilia Scotia, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
DSC 1043 jpg jpeg
Didier Deschamps si Kylian Mbappe (EPA) jpg
Thomas Partey (EPA) jpg
Cristiano Ronaldo, Portugalia, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Erling Haaland (EPA) jpg
image
image