Bursucul: «Cu Zenit, am nevoie de cinci portari»

Ultima actualizare:

"Bursucul" a reuşit să o ducă pe Kuban Krasnodar în prima ligă şi acum în play-off-ul campionatului.

Azi, în ultima etapă, românul mai are un test de trecut şi întâlneşte Zenit-ul lui Luciano Spalletti.

"Dan Petrescu este un antrenor foarte bun, a făcut o muncă grozavă la Kuban şi echipa joacă ceea ce îşi doreşte el. Ca să câştigăm la Krasnodar trebuie să fim perfecţi", a spus italianul.

Dacă acesta l-a lăudat, românul a ţinut să fie precaut şi a anunţat că ar avea nevoie de cinci portari şi zece fundaşi pentru a nu lua gol în partida de azi:

"În meciul cu cei de la FC Krasnodar ne-am făcut treaba deşi nu mi-a plăcut deloc cum am început jocul.

Acum, cu Zenit, va fi cu totul altceva. Va fi mai greu şi ne-ar trebui zece fundaşi şi cinci portari ca să-i putem opri".



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Universitatea Craiova FC Arges (Sportpictures) jpg
Carlos Alcaraz (EPA) jpg
Rapid, Kadar Keita (dreapta), Sportpictures jpg
Rapid Dinamo (Sportpictures) jpg
FCSB (Sportpictures) jpg
Diego Maradona (EPA) jpg
Real Madrid Manchester City (EPA) jpg
FC Botosani (Sportpictures) jpeg
image
image