CFR Cluj, egal smuls în ultimul minut contra celor de la FCSB

Ultima actualizare:

    Tănase a ajuns la 22 de goluri marcate în acest campionatFOTO: Sportpictures.eu
Tănase a ajuns la 22 de goluri marcate în acest campionatFOTO: Sportpictures.eu

CFR Cluj și-a îndeplinit obiectivul și a ieșit neînvinsă din meciul cu FCSB. Ardelenii au egalat în ultimul minut și partida s-a încheiat 1-1.

Disputată la Giurgiu, partida dintre FCSB și CFR Cluj putea fi decisivă pentru soarta titlului dacă ar fi fost câștigată de ardeleni. CFR a scos însă in extremis un egal în prelungiri cu care se mențin pe primul loc, la două puncte distanță de bucureșteni, aflați pe poziția a doua.

Scorul a fost deschis de Tănase, care a transformat în minutul 19, din penalty, după ce tot el a fost faultat de Burcă în careu. Clujenii au egalat prin Burcă în minutul 90+3, acesta trimițând cu capul în poartă după o lovitură de cap, dar și cu largul concurs al portarului FCSB, Andrei Vlad, care pentru al doilea meci consecutiv, după cel pierdut la Craiova, a scăpat mingea în plasă.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Mircea Lucescu adio jpg
gica hagi sportpictures jpeg
BeFunky collage   2026 04 07T222841 869 jpg
cornel dinu libertatea webp
mircea lucescu jpg jpeg
ChatGPT Image 5 apr  2026, 13 48 57 png
Mircea Lucescu FOTO AFP
Kylian Mbappe (EPA) jpg
image
image