Craiova și CFR au câștigat și pun sub presiune pe FCSB

Baiaram a marcat golul victoriei Universității CraiovaFoto: sportpictures.eu

Principale urmăritoare ale liderului FCSB, Universitatea Craiova și CFR Cluj au câștigat, astăzi, disputele cu FC Botoșani (1-0) și UTA (1-0) din etapa cu numărul 26 a Ligii 1. Ardelenii au trecut pe locul 1, având un avans de 3 puncte față de gruparea roș-albastră, care joacă astăzi (duminică, 7 martie), cu Gaz Metan Mediaș.

Disputat în Bănie, meciul dintre Universitatea și FC Botoșani a fost decis de golul marcat de Baiaram, în minutul 42.Au evoluat echipele: Universitatea Craiova: Piglicaelli – Vătăjelu, Papp, M. Constantin, Bancu – Mateiu, Nistor – Cicâldău (Bic, 75), Cîmpanu (Camara, 71), A. Ivan (Tudorie, 81) – Baiaram (Vlădoiu ’81). Antrenor: Marinos OuzounidisFC Botoşani: Hankic – Patache, Chindriş, Şeroni, Ţigănaşu – Rodriguez, Papa (Tîrcoveanu, 46) – Ongenda (Târşa, 80), Al Mawas (Roman, 83), Croitoru (Toutouh, 20) – Fili (Keyta, 46). Antrenor: Marius CroitoruArbitri: Horaţiu Feşnic – Vladimir Urzică, Alexandru Cerei. Rezervă: Cătălin PopaÎn celălalt meci al zilei, campioana en titre s-a impus pe terenul din Arad. Golul a fost marcat de Vinicius, în minutul 68.Au fost folosite următoarele garnituri:UTA Arad: Balauru – Peteleu, Erico, F. Ilie, Shlyakov – Antal, Isac (Rus, 88), Vorobjovas (Albu, 79), Buhăcianu (Rusu, 72) – Roger – A. Petre (Hora, 46). Antrenor: Laszlo BalintCFR Cluj: Bălgrădean – Manea, Vinicius, Ben Youssef, Camora – Deac, Bordeianu, Gîdea (Păun, 9) – Chipciu (Hoban, 78), Debeljuh (Rondon, 78), Costache. Antrenor: Edward IordănescuArbitri: Adrian Viorel Cojocaru – George Florin Neacşu, Ferencz Tunyogi. Rezervă: Andrei Florin Chivulete