Dan Petrescu, favorit să o preia pe Spartak Moscova

Dan Petrescu, favorit să o preia pe Spartak Moscova

Ultima actualizare:

    Dan Petrescu (foto: guliver / getty)
Dan Petrescu (foto: guliver / getty)

Presa rusă anunţă faptul că Dan Petrescu şi-a dat acordul pentru a o antrena pe Spartak Moscova, rivala lui Dinamo, echipa pe care "Bursucul" a pregătit-o până acum.

Petrescu s-ar fi întâlnit cu oficialii grupării moscovite şi din vară ar urma să conducă antrenamentele, însă presa rusă susţine că nu ar fi singurul pe lista posibililor tehnicieni.

Totuşi, "Bursucul" şi-a întrerupt negocierile cu alte cluburi care îl doresc, până când va primi un răspuns din partea celor de la Spartak Moscova.

Dan Petrescu a fost demis, la 8 aprilie, după aproape doi ani, de la Dinamo Moscova, după ce Anji Mahacikala a învins cu 4-0.

Cu o etapă înaintea finalului sezonului, Spartak Moscova ocupă locul 6 cu 47 de puncte, după Dinamo Moscova, care a acumulat 49 de puncte, dar care are un meci mai puţin disputat.

Spartak este antrenată din martie de Dmitri Gunko, care ocupă postul până finalul sezonului după demiterea lui Valeri Karpin.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
sala de sport
image png
Leo Messi si Harry Kane, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Folarin Balogun (EPA) jpg
Harry Kane (EPA) jpg
Franta Spania, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Leo Messi (EPA) jpg
Echipa nationala a Norvegiei, intampinata cu fast acasa (EPA) jpg
image
image