Dan Petrescu, supărat pe jucătorii săi după egalul cu Randers

CFR Cluj a terminat la egalitate cu Randers în Conference LeagueFOTO: Sportpictures.eu

Antrenorul formației CFR Cluj, Dan Petrescu, era foarte supărat după egalul cu Randers, scor 1-1, pe elevii săi. El spune că au primit gol exact după o fază pe care au tot repetat-o la antrenamente.

“E clar că înainte de meci voiam să câştigăm. Aţi văzut cum a decurs în prima repriză, fază fixă la care ei sunt specialişti. Am făcut azi dimineaţă de zece ori acelaşi corner. Nu am reuşit să-l marcăm pe cel care a înscris. Cred că din cornerul ăsta au marcat cel puţin patru goluri în campionat. L-am lucrat şi azi dimineaţă. Dacă la 1-1 marcam, era extraordinar. Ţinând cont că am fost conduşi, trebuie să ne mulţumim cu un punct. Şi alţii ne studiază pe noi, noi oricum marcam. Cred că echipa s-a bătut foarte bine în repriza a doua. Dacă-i aveam pe Omrani, Debeljuh şi Alibec sută la sută, altfel arăta jocul. Nu ai ce să le reproşezi foarte mult, au dat maximum. Ne va fi în continuare greu pe două fronturi, dar trebuie să facem faţă”, a spus Dan Petrescu, potrivit sport.ro, citat de news.ro.

În etapa a doua a Conference League, CFR Cluj a terminat la egalitate, 1-1, cu Randers, din Danemarca.