Dinamo a obținut prima victorie după luni bune Nu a mai câștigat din ianuarie

Ultima actualizare:

    Dinamo a învins pe FC VoluntariFOTO: Mediafax
Dinamo a învins pe FC VoluntariFOTO: Mediafax

Dinamo a reușit să învingă cu scorul de 2-0 pe FC Voluntari și să întrerupă o serie neagră care a durat 13 meciuri.

Victoria dinamoviștilor s-a conturat greu. Bejan, în minutul 74 și Nemec, în minutul 86 au marcat golurile unei victorii asteptate de trei luni. Mai precis de trei luni, de la 30 ianuarie, când ”alb-roșii” obținuseră ultima victorie în campionat, 1-0 cu UTA, la Arad.

De atunci trecuseră 13 meciuri, din care nu s-au obținut de către dinamoviști decât trei egaluri.

Cu victoria de joi, Dinamo a urcat un loc și ocupă acum poziția a 14-a în clasamentul primei ligi. Adică a scăpat, deocamdată, de locurile direct retrogradabile.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Erling Haaland (EPA) jpg
Kylian Mbappe (EPA) jpg
Lionel Messi, Argentina, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Belgia Iran, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Istvan Kovacs (EPA) jpg
Uruguay Capul Verde, Campionatul Mondial (EPA) jpg
image png
Kone targa jpg
image
image