Dinamo s-a făcut de râs acasă: 1-3 cu Sepsi

Dinamovistul Perovic a ratat un penaltyFOTO: Sportpictures.eu

Ajunsă pe penultimul loc în clasamentul Ligii 1, Dinamo joacă conform poziției din ierarhie, iar rezultatele se văd.

În primul lor meci de după pauza cauzată de pandemia de coronavirus și, apoi, de îmbolnăvirea magazionerului, ”câinii” au fost învinși acasă de Sepsi. Oaspeții s-au impus cu scorul de 3-1, după ce au deschis scorul în chiar primul minut de joc prin Safranko. Apoi, deși jucau în 10 oameni, cei de la Sepsi și-au majorat avantajul dintr-un penalty inexistent, transformat de Vașvari în minutul 80 și l-au dus la o diferență incredibilă în minutul 86, prin Florin Ștefan, care a marcat după o cursă de la jumătatea terenului. Chiar dacă a jucat în superioritate numerică din minutul 38, Dinamo nu a fost în stare să înscrie decât în al doilea minut de prelungiri, prin Moldoveanu, după un henț nesemnalizat. Bucureștenii își pot reproșa un penalty ratat în min. 38 de Perovic, al cărui șut a fost apărat de portarul Niczuly, același care a scos și două mingi foarte dificile în repriza secundă, dar per total Sepsi a fost echipa care a părut decisă să joace și să câștige. Drept urmare, dintre cele două, doar Dinamo se pare că va tremura pentru menținerea în Liga 1.