Fabulos: un fotbalist s-a dat accidentat ca să scape de poliţie!

Ultima actualizare:

    Enner Valencia, cu masca de oxigen pe faţă
Enner Valencia, cu masca de oxigen pe faţă

Fotbalistul ecuadorian Enner Valencia (26 de ani), legitimat la echipa engleză Everton, a produs unul dintre cele mai haioase momente din istoria fotbalului.

Pentru că avea restanţe de aproximativ 15.000 de euro la pensia alimentară a fiicei sale, Valencia urma să fie ridicat de poliţia ecuadoriană la finalul întâlnirii cu Chile (3-0) din preliminariile Mondialului. Atacantul ştia acest lucru şi a încercat să se fofileze mimând o accidentare serioasă. Astfel, în minutul 82, el s-a prăbuşit la pământ şi a solicitat intervenţia medicilor, care i-au pus o mască de oxigen, transportându-l imediat la ambulanţă.

Ca într-o comedie savuroasă, poliţiştii care trebuiau să se ocupe de Valencia au început să alerge disperaţi pe pista stadionului din Quito pentru a nu-l scăpa din ochi pe fotbalistul-infractor. În cele din urmă, internaţionalul a ajuns la spital, iar autorităţile din Ecuador au revocat mandatul de arestare, procesul judiciar rămănând însă în derulare.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Elena si Ianis Hagi si au botezat fiul, foto Instagram jpg
Slovacia Romania (Sportpictures) jpg
Bosnia si Hertegovina Italia (EPA) jpg
Slovacia Romania, amical (Sportpictures) jpg
Andrei Ratiu, Slovacia Romania, amical (Sportpictures) jpg
Ionel Gane si Mircea Lucescu, nationala Romania (Sportpictures) jpg
Nicolae Stanciu si Mircea Lucescu (Sportpictures) jpg
Marius Sumudica (Sportpictures) jpg
image
image