I-a salvat viaţa dându-i o minge în cap

Ultima actualizare:

    Kamil  Wilczek
Kamil Wilczek

Un suporter a mulţumit clubului Brondby, medicilor şi fanilor, după ce s-a descoperit că avea o tumoare pe creier, în urma investigaţiilor făcute după ce a fost lovit accidental cu mingea în faţă în timpul încălzirii jucătorilor înaintea unui meci cu FC Copenhaga.

Nielsen a fost lovit în cap de minge la un şut al atacantului Kamil Wilczek, la partida din luna august. Fanul a fost transportat la spital pentru investigaţii, iar atunci s-a descoperit o tumoare. Bărbatul a fost operat şi recuperarea sa decurge bine.

“Mă numesc David şi sunt persoana care a fost lovită cu mingea în timpul încălzirii, înaintea meciului cu FC Copenhaga. S-a constatat că aveam o tumoare pe creier şi tumoarea nu ar fi fost descoperită dacă Wilczek nu m-ar fi lovit cu mingea în cap. Îi sunt foarte recunoscător şi lui pentru ce s-a întâmplat”, a scris David Nielsen pe Facebook.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
Robert Lewandowski (EPA) jpg
Nationala Romania (Sportpictures) jpg
Ionut Radu (Sportpictures) jpg
cornel dinu libertatea webp
Edi Ionescu și Bianca au impodobit bradușl jpg
ilie dobre jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net