O fostă campioană a României, scoasă la vânzare!

Ultima actualizare:

    Oţelul Galaţi
Oţelul Galaţi

Directorul general al grupării Oţelul Galaţi, Narcis Răducan, a declarat, luni seară, după înfrângerea din meciul cu Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 0-1, că proprietarul Dan Adamescu vrea să vândă clubul care a câştigat titlul în Liga I în sezonul 2010-2011.

"Am fost înştiinţat de Dan Adamescu că vrea să vândă clubul. În cursul acestei săptămâni va fi anunţat noul patron. Această tranzacţie va fi în avantajul Oţelului, sperăm să fie mai bine" , a spus Răducan.

Echipa Ceahlăul Piatra Neamţ a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Cânu, în minutul 44, cu o lovitură de cap din 3 metri, după un corner executat de pe partea stângă.

Clubul Oţelul Galaţi a fost preluat în 14 septembrie 2012 de The Nova Group, firmă controlată de omul de afaceri Dan Adamescu.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Mircea Lucescu (Sportpictures) jpg
Mircea Lucescu FOTO EPA/EFE
catalin cirjan cerere in casatorie jpg
Italia (EPA) jpg
Mircea Lucescu (Sportpictures) jpg
Mircea Lucescu FOTO EPA/EFE
Gheorghe Hagi | FOTO Facebook: Gheorghe Hagi
Minge World Cup (EPA) jpg
image
image