Petrolul vrea să scape de «lanternă»

Ultima actualizare:

    Eusebiu Tudor va  debuta astăzi pe  banca prahovenilor
Eusebiu Tudor va debuta astăzi pe banca prahovenilor

Noul antrenor al ploieştenilor, Eusebiu Tudor, a revenit la clubul unde a crescut şi are ca obiectiv până în iarnă să claseze echipa pe o poziţie confortabilă, în prezent “lupii” fiind “lanterna” Ligii I.

“Cred că am vreo 18 ani la acest club, mi-am dorit să joc la Petrolul, apoi să antrenez echipa mea de suflet. Nu ne găsim într-o situaţie fericită, dar caut variante să revenim pe linia de plutire. Obiectivul meu pe termen scurt este de a ieşi din subsolul clasamentului până în iarnă”, a spus Tudor, Petrolul fiind pe ultimul loc cu doar un punct.

Debutul său va fi în faţa Astrei, revelaţia campionatului, dar jucătorii ploieşteni au moralul ridicat după ce ieri le-au fost achitate salariile şi pe luna iulie.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Mircea Lucescu FOTO EPA/EFE
catalin cirjan cerere in casatorie jpg
Italia (EPA) jpg
Mircea Lucescu (Sportpictures) jpg
Mircea Lucescu FOTO EPA/EFE
Gheorghe Hagi | FOTO Facebook: Gheorghe Hagi
Minge World Cup (EPA) jpg
Elena si Ianis Hagi si au botezat fiul, foto Instagram jpg
image
image