Reghe, din această seară în Liga I!

Ultima actualizare:

    Laurenţiu Reghecampf s-a întors la SteauaFoto: Click!
Laurenţiu Reghecampf s-a întors la SteauaFoto: Click!

Antrenorul Laurenţiu Reghecampf începe un nou mandat pe banca Stelei, după un an şi jumătate de absenţă. El e tehnicianul cu cel mai bun palmares în campionat din ultimii cinci ani.

Steaua va juca diseară cu cei de la CS U Craiova, meciul fiind primul pentru Reghe de la revenirea în fotbalul românesc. El a disputat până acum 101 partide în Liga I, 60 fiind victorii, 24 de remize şi restul înfrângeri.

Întoarcerea sa în peisajul autohton e apreciată şi de adversari. Antrenorul Astrei Marius Şumudică a surprins prin gestul de a-l felicita pe Gigi Becali pentru instalarea lui Reghecampf pe banca tehnică. “Şumi” i-a dat un mesaj patronului din Ghencea, dar sms-ul a venit după o perioadă în care el i-a ironizat constant pe stelişti şi a declarat că “nu-i înghit nici cu un kilogram de lămâi”.

De altfel, noul tehnician al Stelei are ca obiectiv câştigarea campionatului şi trebuie să recupereze distanţa de zece puncte faţă de Astra, lider ce se poate distanţa până la 13 "lungimi".

Pentru jocul cu oltenii, roş-albaştrii nu se vor putea baza pe serviciile lui Muniru, Kharja, Chipciu, Guilherme şi Filip.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Gica Hagi alaturi de staff jpg
Nadia paralele montreal 1976 jpg
Florin Pirvu dedica victoria sotiei decedate jpg
Gigi Becali e pe lista neagră a stiliștilor foto: Facebook
sorana cirstea bucurie jpg
PSG castigatoare Liga Campionilor jpg
Nadia Comaneci presedinte Nicusor Dan jpg
GALA OFICIALA  NADIA COMANECI   50 ANI DE LA PRIMA NOTA DE 10 00  (29 05 2026) (1) jpg
image
image