Să fie din nou spectacol!

Francezii au eliminat în optimi trupa lui Guardiola şi au pus gând rău şi Borussiei, deşi nemţii sunt văzuţi favoriţi. Pentru Falcao, Mbappe şi compania acest statut nu pare să conteze prea multFoto Click!

Atletico Madrid – Bayer Leverkusen este un meci fără istoric, spaniolii fiind ca şi calificaţi în sferturi după victoria cu 4-2 de pe BayArena.

E foarte greu de crezut că trupa lui Simeone poate pierde pe Calderon la orice scor, cu atât mai puţin la trei goluri diferenţă, astfel încât să fie eliminaţi. Pe Coasta de Azur va fi însă mare bătălie între AS Monaco şi Manchester City. Englezii au câştigat acasă cu un halucinant 5-3, după ce au fost conduşi de două ori, dar au revenit miraculos în ultimele 20 de minute. Un 2-0 ar califica trupa lui Falcao, marcator al unei duble pe Etihad, dar Aguero ameninţă că va rupe plasa lui Subasic. City e singura echipă britanică rămasă în Ligă şi încearcă salveze onoarea Premier League după umilinţa suferită de Arsenal cu Bayern, 2-10 la general.