Salvatorul Keşeru. Steaua a învins Rapid în Cupa Ligii având o echipă de copii

Ultima actualizare:

    Claudiu Keşeru a făcut spectacol pe teren şi într-un meci caritabilFoto: Mediafax
Claudiu Keşeru a făcut spectacol pe teren şi într-un meci caritabilFoto: Mediafax

Rapid nu a reuşit surpriza şi a fost eliminată de Steaua, după 2-1 în Giuleşti. Golurile campioanei au fost marcate de Keşeru, unul din acţiune, celălalt din penalty, iar pentru gazde a punctat Selagea.

Revenită din liga a doua, Rapid a încercat să se ridice la nivelul campioanei Steaua, pentru a ajunge în sferturile Cupei Ligii.  Tehnicianul ‘ roş-albaştrilor’, Costel Gîlcă, a folosit mai multe rezerve în partida de pe Giuleşti, însă şi aşa a fost greu pentru rapidişti să facă faţă.  Keşeru, cel mai sonor nume din primul unsprezece al campioanei s-a jucat cu ocaziile la poarta lui Drăghia, pe care l-a şi învins de ori ori, suficient cât să-i ducă pe stelişti mai departe în competiţie.

S-au luat la bătaie

Nu este meci Rapid-Steaua fără incidente. Aşa s-a întâmplat şi aseară, când Paul Pârvulescu şi Alex Coman au avut un conflict care ar fi putut degenera. Fundaşul a fost provocat de rapidist şi a reacţionat, îmbrâncindu-l pe Coman. S-a produs o aglomeraţie generală, dar spiritele s-au calmat în cele din urmă.

Ze Maria preia Rapidul?

Un invitat de marcă au avut şefii din Giuleşti aseară la meci. Brazilianul Ze Maria s-a aflat în tribune alături de Renzo Rossi, patronul Adrian Zamfir şi Marius Şumudică. Se zvoneşte că brazilianul de 40 de ani, fost antrenor la Catello şi Catanzato, în ligile inferoare din Italia, ar putea deveni noul tehnician al Rapidului.

Marica a refuzat Steaua.

Ofertat de conducătorii campioanei, atacantul naţionalei Ciprian Marica a decis să nu revină în campionatul intern. În schimb, a bătut palma cu turcii de la Konyaspor, transferul fiind anunţat chiar de managerul echipei. “Transferul lui Marica s-a realizat. Ne-am înţeles în privinţa termenilor, asuprua unui contract pe doi ani”, a spus Selcuk Aksoy.

Rapid - Steaua 1-2 (Selagea 24, Keşeru 8 si 49)

Rapid Bucureşti: Drăghia - Tînc, Lung, Iacob, M.Stoica - Al. Coma, Săndulescu (Negru '46), Păun, Selagea (Martin '61) - Ciolacu, Pancu. Director tehnic: Marian Rada

Steaua Bucureşti: Cojocaru - Pham (Prepeliţă '77), Aldea, Filip, Toşca - Neagu, Stanciu (Râpă '65) - Grădinaru, Vâlceanu, Pîrvulescu (Chipciu '72) - Keşeru. Antrenor: Constantin Gâlcă



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Serban Cotirlan bust jpg
sabrina voinea cosr8 jpg
Gica Hagi alaturi de staff jpg
Nadia paralele montreal 1976 jpg
Florin Pirvu dedica victoria sotiei decedate jpg
Gigi Becali e pe lista neagră a stiliștilor foto: Facebook
sorana cirstea bucurie jpg
PSG castigatoare Liga Campionilor jpg
image
image