Tragerea la sorţi a optimilor Ligii Europa!

Ultima actualizare:

    Turcii trebuie să-i elimine pe suedezi, altfel urmând să-şi piardă antrenorulFoto Click!
Turcii trebuie să-i elimine pe suedezi, altfel urmând să-şi piardă antrenorulFoto Click!

Azi, de la ora 14.00, doi români, fundaşul lui Lazio, Ştefan Radu şi antrenorul celor de la Şahtior Doneţk, Mircea Lucescu, îşi vor afla adversarii din optimile Ligii Europa.

Şapte câştigătoare ale trofeului se vor afla, astăzi, în urna de la Nyon, unde va avea loc tragerea la sorţi a meciurilor. Anderlecht, Bayer Leverkusen, Liverpool, Sevilla, Şahtior, Tottenham şi Valencia sunt cele şapte echipe care au cucerit trofeul, iar urnele sunt completate de Athletic Bilbao, Villarreal, Manchester United, Borussia Dortmund, Braga, Sparta Praga, Lazio, Fenerbahce şi FC Basel.

La tragerea la sorţi care se va desfăşura începând cu ora 14:00 nu vor exista capi de serie şi se pot întâllin derby-uri încă din această fază a întrecerii. Partidele se vor desfăşura la datele de 10 şi 17 martie.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Gica Hagi alaturi de staff jpg
Nadia paralele montreal 1976 jpg
Florin Pirvu dedica victoria sotiei decedate jpg
Gigi Becali e pe lista neagră a stiliștilor foto: Facebook
sorana cirstea bucurie jpg
PSG castigatoare Liga Campionilor jpg
Nadia Comaneci presedinte Nicusor Dan jpg
GALA OFICIALA  NADIA COMANECI   50 ANI DE LA PRIMA NOTA DE 10 00  (29 05 2026) (1) jpg
image
image