VIDEO CFR a câştigat derby-ul Clujului cu un gol marcat în prelungiri

Ultima actualizare:

    Vasile Miriuţă, antrenor Dinamo
Vasile Miriuţă, antrenor Dinamo

Formaţia CFR Cluj a învins, luni seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Universitatea Cluj, în ultimul meci al etapei a IX-a a Ligii I, în care unicul gol a fost marcat în minutul 90+4.

Derby-ul oraşului Cluj s-a jucat de la egal la egal doar 35 de minute. Apoi, camerunezul Justin Mengolo a primit al doilea avertisment şi şi-a lăsat echipa în zece oameni. De aici până la final, CFR a dominat copios, în timp ce Universitatea a încercat să păstreze remiza albă. Iar elevii lui George Ogăraru păreau că şi-au atins scopul până când partida a intrat în cel de al patrulea şi ultimul minut al prelungirilor.

Atunci, la o fază care nu anunţa nimic, un balon a fost aruncat în careul oaspeţilor. Mingea l-a lovit în cap pe Muşat, a ricoşat până la Tiago Lopes al cărui şut aproape ratat a fost deviat în poarta nefericitului Veselovsky de un apărător al lui „U“. Reuşita din ultima fază a aruncat Gruia în aer, Miriuţă şi elevii săi reacţionând de parcă au cucerit titlul.

Vezi AICI reuşita din minutul 90+4 a celor de la CFR Cluj!



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Harry Kane, capitanul nationalei din Anglia (EPA) jpg
Kylian Mbappe la Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Erling Haaland, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Radu Marginean (Sportpictures) jpg
Erling Haaland (EPA) jpg
Mircea Lucescu   Razvan Lucescu jpg
Ronald Koeman si Virgil van Dijk, Olanda (EPA) jpg
Germania Paraguay, Campionatul Mondial 2026 (EPA) 2 jpg
image
image