André Rieu pune în vânzare încă 5.000 de bilete pentru concertul său de vineri

Ultima actualizare:

    Andre Rieu susține, în total, șapte concerte la București (foto: Arhiva personală)
Andre Rieu susține, în total, șapte concerte la București (foto: Arhiva personală)

Violonistul André Rieu a decis ca pentru concertul pe care îl va susţine vineri la Bucureşti să fie puse în vânzare 5.000 de bilete noi, la un preţ de 43,2 lei, disponibile pe iarbă, în faţa Palatului Parlamentului, anunță Mediafax. Și asta, după ce cele 5.000 de bilete pentru concertul de sâmbătă au fost epuizate.

„La numai câteva ore de la anunțul oficial referitor la punerea în vânzare a biletelor cu scop caritabil, fanii artistului André Rieu au epuizat cele 5.000 de bilete alocate la peluza din fața Palatului Parlamentului pentru concertul programat sâmbătă, 13 iunie 2015”, se spune într-un comunicat trimis de organizatori.

Potrivit sursei citate, în urma solicitărilor numeroase din partea publicului, organizatorii au decis să pună în vânzare o nouă serie de 5.000 de bilete, pentru concertul violonistului André Rieu ce va avea loc vineri, de la ora 20.30.

Preţul biletelor, respectiv 43,2 lei, rămâne neschimbat.

Artistul va dona toate veniturile provenite din vânzarea acestor bilete unor fundații sau organizatii ce derulează proiecte ample în sprijinul copiilor români aflați în suferință.

Biletele pentru concertul de vineri sunt disponibile în rețeaua Eventim și online, pe www.eventim.ro.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
banner ioana tufaru jpg
suleyman foto instagram png
nikola lauberova profimedia jpg
Andreea Răducan se împarte între familie și sport
 Mugurel Vrabete, basistul  trupei Holograf cunoscut în lumea muzicii ca un artist talentat și desăvârșit, s-a stins din viață la vârsta de 70 de ani
kate hudson oscar 2026 getty jpg
image png
image jpeg
image
image