Astăzi se împlinesc 20 de ani de la venirea lui Michael Jackson în România - VIDEO

Ultima actualizare:

    Michael Jackson, primit de preşedintele României din acea vreme, Ion Iliescu
Michael Jackson, primit de preşedintele României din acea vreme, Ion Iliescu

Pe 1 octombrie 1992, cel supranumit „regele muzicii pop” concerta la Bucureşti.Michael Jackson a fost  primul mare artist care a concertat în România după Revoluţie. În plus, era un artist aflat în plină glorie, nu unul la apusul carierei.

La concertul din 1 octombrie 1992 de pe stadionul „Lia Manoliu”, 70.000 de oameni s-au strâns să-l asculte şi să-l vadă pe megastar. Dar venirea lui Michael Jackson în România nu a însemnat numai concertul proprpiu-zis, ci o întreagă agitaţie în viaţa publică din acea perioadă, scrie Adevărul.

Vă propunem să vă reamintiţi ce a însemnat vizita lui Michael Jackson, dintr-un material făcut atunci de Televiziunea Română.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
doina teodoru scarlatescu 3 1 v1 e1692797242627 jpg
dan negru png
Valentina Pelinel Cristi Borcea 01 Instagram Valentina Pelinel jpg
banner andra jpg
Catalin Botezatu, foto Instagram jpg
Tzanca Uraganu bani falsi captura Tiktok jpg
liliac indian getty1 jpeg
banner Cornelia si Lupu Rednic png
image
image