Michael Nyqvist, un îndrăgit actor de la Hollywood, s-a stins la doar 56 de ani

Ultima actualizare:

    Starul suedez a murit marţi, după o lungă bătălie cu un cancer pulmonarfoto: Hepta
Starul suedez a murit marţi, după o lungă bătălie cu un cancer pulmonarfoto: Hepta

Doliu la Hollywood. Un îndrăgit actor suedez s-a stins din viaţă la doar 56 de ani. Michael Nyqvist, cunoscut pentru rolurile din "Bărbaţi care urăsc femeile” şi "John Wick”, a fost răpus de o boală nemiloasă.

Starul a murit marţi, după o lungă bătălie cu un cancer pulmonar, potrivit anunţului făcut de familia actorului, scrie Hollywood Reporter.

”Pasiunea şi bucuria lui Michael erau contagioase pentru cei care l-au cunoscut şi iubit. Farmecul său a fost incontestabil”, se arată în mesajul familiei transmis de un purtător de cuvânt al actorului.

Nyqvist a fost cunoscut pentru rolul din filmul "Män som hatar kvinnor” ("Bărbaţii care urăsc femeile"), bazat pe romanul lui Stieg Larsson, parte din trilogia ”Millennium”.

Michael Nyqvist a jucat în mai multe producţii de la Hollywood, printre care ”Mission: Impossible - Ghost Protocol”, cu Tom Cruise şi în ”John Wick”, cu Keanu Reeves. În 2015, a putut fi văzut în filmul ”Colonia”, cu Daniel Brühl şi Emma Watson.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
marian godina  social media jpg
angelina jolie gettyimages jpg
image png
sorin bontea si fiica sa miruna jpg
banner irinel columbeanu jpg
Oana Radu, foto Instagram jpg
dan negru mauritius (1) jpg
image png
image
image