Paul Walker a murit din cauza unui băiat care n-a ştiut să îşi parcheze maşina

Ultima actualizare:

Roger Rodas s-a urcat la volan, enervat de incompetenţa tânărului. „Hai să dăm o tură cu maşina!", aveau să fie ultimele cuvinte ale actorului.După 60 de secunde de la izbitură, bolidul de 610 cai putere, marca Porsche Carrera GT 2005, a luat foc.

După două minute, camerele de supraveghere a traficului au înregistrat prima dâră de fum. La aproximativ patru minute după impact, maşina a explodat.

Până la sosirea pompierilor, maşina a ars complet cu tot cu Paul Walker şi Roger Rodas, de 38 de ani, în interior. Se pare că explozia a fost cauzată, de fapt, de o ţeavă de gaz din apropiere. Şoferul a pierdut controlul maşinii din cauza unei defecţiuni la servodirecţie. Medicii legişti au anunţat că au identificat cadavrele carbonizate şi amprenta dentară confirmă că unul dintre morţi este Paul Walker. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
angela similea 12 jpg jpeg
lucia esca instagram 3 jpg
banner simona trasca png
brigitte si florin pastrama 5 webp
Mari emoții pentru mireasa Simona Trașcă
kim kardashian monaco profimedia jpg
ioana ginghina gradina jpg
dorian popa jpg
image
image