Selfie-urile au fost interzise la Festivalul de la Cannes. Care este motivul

Ultima actualizare:
Google Adaugă-ne ca sursă preferată în Google
simeon stalpnicul png

La ediția din acest an a festivalului, delegatul oficial al evenimentului a anunțat că invitaților li s-a interzis să facă sefie-uri pe covorul roșu.

Thierry Frémaux a explicat, în cadrul unui interviu pentru revista de specialitate Le Film Français, că ''spectatorii nu vor mai avea voie să facă selfie-uri pe covorul roşu'', aducând ca argument ''dezordinea inoportună care se creează'' pe scările de la intrare, notează Unimedia.info. 

Festival de la Cannes se desfăşoară anul acesta în perioada 8 - 19 mai, iar preşedinta juriului va fi actriţa australiană Cate Blanchett, cea de-a 12-a femeie care primeşte această funcţie, la patru ani după regizoarea neozeelandeză Jane Campion, potrivit variety.com. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Cabral si Andreea, foto Instagram jpg
robert tudor facebook jpg
Alexandra Capitanescu Vocea Romaniei FOTO protv ro jpg
Elena Cârstea la podcastul Lucruri simple cu Horia Brenciu   captură de ecran (5) png
oana roman instagram jpg
Heidi Klum, GettyImages (3) jpg
eva herzigova gregor marsiaj instagram jpg
banner irinel columbeanu marina almasan jpg
image
image