VIDEO O fetiţă de 9 ani este «zeiţa» chitării electrice
Ultima actualizare:

Li-sa-X Foto Facebook
Micuţa japoneză Li-sa-X este o vedetă în ţara sa natală, dar şi pe internet. Fetiţa are postate pe Youtube mai multe clipuri în care interpretează o serie de melodii rock.
Chiar dacă este unul dintre cele mai grele instrumente muzicale, o fetiţă de 9 ani din Japonia ne arată că a reuşit să înveţe tainele chitării şi reuşeşte să realizeze cover-uri după piese celebre.
Un comentariu la videoclipul fetiţei a fost genial. Tânărul spune: "Clipul acesta este din seria, nu contează cât de bun eşti într-un domeniu, întodeauna va fi un copil japonez care va face lucrul ăla mai bine decât tine."
Aşteptăm cu nerăbdare să vedem cum va evolua micuţa în continuare . Vezi mai jos un clip video cu o înregistrare a ei.