Ce rugăciune spune Maria Dragomiroiu înainte a urca pe scenă: „Așa îl simt pe Dumnezeu alături”

#Exclusiv Click!
Ultima actualizare:
Google Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

Maria Dragomiroiu (70 de ani) nu a scăpat de emoțiile scenei după atâta timp și experiența pe care a dobândit-o de-a lungul vremii la concerte și evenimente. 

„Mă consider norocoasă în fiecare secundă…”

Cunoscuta interpretă de muzică populară are un obicei înainte de a urca pe scenă, mai precis spune cea mai puternică rugăciune care o ajută să scape de toate emoțiile care îi dau târcoale și să pășească cu încredere în fața fanilor săi.

„Eu mă simt bine pe scenă și în jurul oamenilor simpli. Mă consider norocoasă în fiecare secundă a vieții mele și mă bucur că aduc, la rândul meu bucurie, prin cântec, publicului. Sunt foarte emotivă atunci când urc pe scenă.

Nu fac primul pas până când nu spun „Crezul” și „Tatăl nostru”. Așa îl simt pe Dumnezeu alături, lângă mine!”, ne-a povestit îndrăgita artistă Maria Dragomiroiu.

Îi poartă un respect deosebit lui Nicu Paleru, colegul ei de scenă și turnee

Maria Dragomiroiu a fost prezentă și invitata surpriză în concertul aniversar pe care Nicu Paleru l-a organizat de ziua lui de naștere, atunci când a împlinit 53 de ani.

Spectacolul a fost organizat de soțul Mariei Dragomiroiu, celebrul Bebe Mihu, impresarul artiștilor, iar vedeta și-a amintit cu drag ce o leagă de Nicu Paleru și cât de bine se înțeleg atunci când pleacă la drum împreună, ori prin țară, la evenimente, ori în turneele în afara țării.

„Nicu Paleru e un om minunat, ca prieten, ca tată, ca artist, ca soț, îți dă o stare de bine când mergi cu el în lume și plecăm pe toate aceste drumuri. Discutăm orice și rezonez foarte bine cu Nicu, vorbim despre credință.

Cu Nicu, și prin avioane, când ne era frică și erau turbulențe, spuneam că nu se întâmplă nimic pentru că Dumnezeu este cu noi! Trebuie să privim totul cu încredere, bucurie și mulțumire către Dumnezeu! Am cântat foarte mulți ani împreună! A fost o surpriză și pentru mine că am urcat acum, pe scenă, la ziua lui, nu am știut! Am avut niște emoții!”, am mai aflat de la Maria Dragomiroiu.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
adriana bahmuteanu mara banica colaj facebook jpg
Amna s-a apucat de padle
angelina jolie gettyimages jpg
Banner Cristina Spătar
Banner Mihai Traistariu
dorian popa iubita babs colaj instagram jpg
1 stefan banica si lavinia pirva jpg jpeg
Alexandra Capitanescu a făcut parte din echipa lui Tudor Chirilă Sursa Pro tv
image
image