Fiul lui Marian Drăgulescu, gimnast ca tati. Ce mândru e de medalie!

Larisa și fiul ei, Richardfoto: arhivă personală

Aşchia nu sare departe de trunchi. Fiul lui Marian Drăgulescu îi calcă pe urme celebrului său tată, care ne-a făcut să plângem de bucurie atunci când cucerea medalii pentru România, la gimnastică. Micuțul Richard (11 ani) muncește din greu pentru un palmares ca al tatălui, iar acum se antrenează la Clubului Sportiv Şcolar din Reşiţa. În primăvară, gimnaştii reşiţeni au primit aparate noi în sală, iar o parte dintre acestea sunt cele pe care au concurat în aprilie cei mai buni sportivi la Campionatul European de la Cluj-Napoca, competiţie unde Marian Drăgulescu a câştigat medalia de aur în finala de la sol.

În 2015, Richard Drăgulescu a câștigat aurul la sol, în Serbiafoto: arhivă personală

“Băiatul este bine, face în fiecare zi sport. Merge la antrenamente, se pregăteşte zilnic câte patru ore. Nu îl văd făcând altceva în viață, decât gimnastică. A început să meargă la concursuri prin țară, să câştige medalii. Luna asta, pe data de 23, pleacă la o competițe în Franța și este tare nerăbdător și emoționat”, ne-a spus mama puştiului, Larisa Drăgulescu.