Gabi Tamaș, sincer despre banii câștigați în carieră: „Sunt mână largă. Am făcut cadouri de milioane”
Gabi Tamaș a vorbit deschis despre câștigurile obținute în perioada în care a evoluat ca fotbalist profesionist. Invitat în emisiunea „Spynews TV Live”, fostul internațional a fost întrebat despre banii câștigați de-a lungul carierei și a recunoscut că a strâns sume importante, fără să dezvăluie însă valoarea exactă.

De-a lungul anilor, Gabi Tamaș a evoluat atât în campionatul României, cât și în străinătate, iar cariera sa i-a adus venituri consistente. Întrebat dacă a câștigat mult din fotbal, răspunsul său a fost unul scurt și direct.
„Da”, a spus fostul fotbalist.
Gabi Tamaș nu a vrut să spună câți bani a câștigat
În cadrul emisiunii prezentate de Mara Bănică, fostul fundaș a fost provocat să vorbească despre averea pe care a acumulat-o din sport.
Întrebat dacă este vorba despre câteva milioane de euro, Gabi Tamaș nu a oferit o cifră exactă, dar a lăsat să se înțeleagă că sumele au fost considerabile.
La întrebarea „Câte milioane?”, acesta a răspuns simplu:
„Multe.”
Fostul internațional nu a dorit să ofere mai multe detalii despre valoarea câștigurilor sale, însă a confirmat că fotbalul i-a adus venituri importante în perioada în care a activat la nivel profesionist.
A investit, dar spune că a cheltuit și foarte mult
În cadrul aceleiași emisiuni, Gabi Tamaș a explicat și ce s-a întâmplat cu banii câștigați în carieră.
Acesta a mărturisit că o parte din bani au fost investiți, însă recunoaște că a cheltuit foarte mult și că a fost întotdeauna generos cu oamenii din jurul său.
„Am și investit și am și cheltuit. Am dat la toată lumea, eu sunt mână largă. Am dat mai mult decât am investit. Nu am de ce să mint, ăsta sunt eu”, a declarat Gabi Tamaș.
Întrebat dacă soția sa, Ioana, s-a supărat vreodată din cauza generozității sale, fostul fotbalist a răspuns cu umor:
„S-a mai supărat, i-a mai trecut.”
Recunoaște că a făcut cadouri de milioane de euro
Discuția a continuat cu o întrebare legată de valoarea cadourilor oferite de-a lungul timpului.
Mara Bănică l-a întrebat dacă a făcut cadouri în valoare de milioane de euro, iar răspunsul lui Gabi Tamaș a fost afirmativ.
„Da. Mie mi-a plăcut să se simtă lumea bine cu mine, adică sunt plătitor, cum se spune”, a declarat fostul internațional în cadrul emisiunii „Spynews TV Live”.



































