Nicu Alifantis i-a dedicat nepoatei versuri amuzante

Ultima actualizare:

    Alexandrei  îi place la creşă
Alexandrei îi place la creşă

Are 64 de ani, continuă să susţină recitaluri de excepţie în spectacole, însă nu mulţi ştiu că Nicu Alifantis este şi un bunic cum mulţi copii şi-ar dori să aibă. Artistul postează la greu, pe contul de Facebook, instantanee amuzante cu micuţii care îi bucură sufletul.

Artistul are două fete, Maria şi Nataşa, şi ambele i-au dăruit nepoţi. Pentru că Alexandra, fiica Mariei, este deja la creşă, celebrul artist i-a dedicat câteva versuri: ”Ce dacă sunt cât extinctorul/ Iau în piept tot viitorul/ Şi nu mai fac pe prinţesa/ Că azi începe creşa/". 

Dar şi acum doi ani, când bebeluşa a venit pe lume, Alifantis şi-a manifestat bucuria tot în rime: ”Chiar de vă par emoţionat şi tremur vargă/, Privind cum printre tufe trece-o salamandră/, Să nu vă amăgiţi, poa’ să se clatine ea şandra/, Aicea stau până ce-apare Alexandra!”.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
banner maina almasan jpg
Banner Irinel Columbeanu
Radu Vâlcan e fericit alături de Adela Popescu și copiii lor, în vacanța de la Șușani
banner turda saveta jpg
Cosmin Stan, foto Instagram  jpg
Doina Teodoru, foto Instagram jpg
banner Laurențiu cazan
Cristina Spătar începe anul 2026 în forță
image
actualitate.net
image
actualitate.net