Roxana Blagu, colecție impresionantă în memoria lui Prince

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Seara de luni a fost dedicată modei. Mai precis, evenimentul Soirees de la Mode - Prince, care s-a desfășurat într-o atmosferă de lux la hotelul Athenee Palace Hilton, a fost un regal de fashion, închinat celebrului star Prince.

Astfel, 15 designeri inspiraţi au avut oportunitatea să lase loc imaginației și să defileze cu câte patru ținute inspirate de regretatul artist. Pe scenă au urcat designeri ca Aleha Toncea, Andreea Micle, Andreea Popescu (Zenya Atelier), Alexandra Calafeteanu, Adina Buzatu, Lia Aram, Don Arthur (Marie Ollie), dar și Roxana Blagu.

Fosta cântăreață s-a remarcat cu patru vestimentații și a primit ropote de aplauze. Manechinul ciocolatiu Agnes Matoko, actrița Anna Maria Pop, Anca Rădoi și Ana Maria Gagea au defilat în haine strălucitoare și la propriu, și al figurat. Au predominat auriul și negrul. ”Sunt foarte bucuroasă că am avut prilejul să particip la un eveniment de fashion închinat lui Prince. Este un artist pe care l-am admirat. Am pregătit această colecție în două săptămâni, am alergat după materiale, după accesorii, am stat cu fetele în atelier, și iată că a ieșit perfect”, a declarat Roxana pentru Click!.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
Oana Pellea, foto Facebook jpg
Imagini cu apartamentul lui Radu Bucalae, foto captura Instagram jpg
Mihai Petre, alaturi de familie, foto Facebook jpg
Teodora Stoica, foto Instagram jpg
Corina Caragea, Argentina, foto Instagram jpg
Alexandru Ciucu, Carolina, Alina Sorescu, foto Facebook, captura video Instagram   jpg
David Beckham, foto Shutterstock jpg
Cristina Spătar, Mihaela Gurău și Mirela Vaida au pus țară la cale la Revelionul Artiștilor
image
actualitate.net
image
actualitate.net