Secretul Cristinei Spătar pentru cea mai bună ciorbă: „Le place copiilor ceea ce fac și mănâncă” Unde pleacă Regina R&B-ului de sărbători?

#Exclusiv Click!
Google Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

Cristina Spătar (53 de ani) are numai amintiri de suflet pe care i le-a lăsat regretata ei mamă.

Artista a moștenit nu doar talentul de a cânta de la cea care i-a dat viață, ci a învățat și să bucătărească și să facă cele mai bune ciorbe moldovenești, ea fiind originară din Onești.

„Am făcut o ciorbă cum făcea mama, cu multă smântână”

Regina R&B-ului, așa cum a fost numită în trecut pentru muzica ei, care are acum mai multe proiecte balcanice în derulare, gătește atât de bine încât și-a surprins și soțul cu ciorbele ei făcute ca la mama acasă.

Mama mea gătea mult și am gătit și eu foarte mulți ani, dar mai nou a plecat doamna care mă ajută și trebuie să mă descurc până găsim pe altcineva. Le place copiilor ceea ce fac și mănâncă.

Am făcut o ciorbă cum făcea mama, cu multă smântână, secretul este să pui încet smântână în ea să nu se taie, după ce faci ciorba. Pun de toate, carne, legume…fac ciorbă, mâncare. Am răbdare, tai, fac de toate. În ciuda aparențelor chiar fac de toate”, ne-a povestit Cristina Spătar care se ocupă îndeaproape de cei doi copii ai ei, Aida și Albert.

„De sărbători mergem în Italia, la sora mea”

Vedeta va petrece Crăciunul în Italia urmând ca de Revelion să se distreze românește, alături de toată familia ei, undeva în județul Bacău.

„De sărbători mergem în Italia, la sora mea, cu toți copiii și cu soțul, iar de Revelion o să-l petrecem în județul Bacău-Comănești. În noul an îmi doresc să ne fie bine, să fim sănătoși cu toții, să dea Dumnezeu să avem cât mai multe evenimente și îmi mai doresc să fiu într-o continuă ascensiune pe plan profesional, să apară și hitul!

Pe Moș Crăciun îl așteptăm cu brațele deschise! Mie îmi place să văd oamenii deschiși și bucuroși”, mai spune Cristina Spătar care cheltuie până la ultimul bănuț pentru a-i face pe toți din jurul ei fericiți.

În această perioadă, Cristina Spătar a avut multe filmări pentru edițiile speciale de sărbători și a mers la mai multe posturi de televiziune, își continuă proiectele muzicale care se anunță în 2026 din ce în ce mai frumoase și face multă sală, de 3 ori pe săptămână pentru că în noul an își dorește să fie mult mai frumoasă și mai luminoasă și într-o formă fizică de zile mari.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
1 paul walker si vin diesel jpg jpeg
Niole Kidman  foto   Profimedia jpg
conchita wurst foto reuters
Loredana Groza, foto Instagram  jpg
rares cojoc andreea popescu instagram jpg
De ce alege Cătălin Botezatu să meargă în Egipt, acolo unde a fost deja de peste 30 de ori
gabriela cristea (1) jpg
lady victoria hervey cannes 2026 gettyimages jpg
image
image